Szkoła Radiologii Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego została utworzona w 2001 roku z inicjatywy profesorów: Andrzeja Marcińskiego (ówczesnego Prezesa Zarządu Głównego PLTR), Bogdana Pruszyńskiego i Jerzego Waleckiego. Celem było umożliwienie lepszego dostępu do edukacji, przede wszystkim lekarzom specjalizujących się w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. Pierwsze edycje (jesień 2001 i wiosna 2002) odbyły się w Falentach koło Warszawy. Od sesji jesiennej 2002, kursy Szkoły przeniesiono do Kielc – najpierw do Centrum kongresowego Exbud a od 2008 do Kieleckiego Centrum Kultury. Nieocenioną rolę w funkcjonowaniu Szkoły w Kielcach odegrał jej sekretarz, dr Jacek Heciak, który na miejscu koordynował działania logistyczne.

W latach 2018-2020  kursy Szkoły Radiologii PLTR były organizowane wspólnie  z Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od roku 2020 kursy organizowane w ramach Szkoły Radiologii PLTR przeniesiono do Łodzi.

Kolejne edycje Szkoły poświęcone są diagnostyce poszczególnych układów, zgodnie z programami szkolenia specjalizacyjnego. W wykładach uczestniczy zwykle kilkuset lekarzy.

W Szkole mogą wziąć udział również nie tylko lekarze w trakcie stażu specjalizacyjnego ale także specjaliści z radiologii i diagnostyki obrazowej oraz innych specjalności.

 

https://pltr.pl/szkola-radiologii/

 

Działalność Szkoły była monitorowana za pośrednictwem ankiet, które wypełniali jej uczestnicy.
Przedstawiamy opinie z lat 2015 i 2018.  Dopisz swój adres e-mail do newslettera
WYŚLIJ